Τα Ολύμπια Νέα

Αθλητισμός

Το πρόγραμμα του Πιερικού Αρχέλαου στη Β” φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων 2017-18

Πιερικός-Αρχέλαος-εφηβοι-610x400http://eptanews.gr/index.php/sports/item/2581-to-programma-tou-pierikoy-arxelaou-sti-v-fasi-tou-panelliniou-protathlimatos-efivon-2017-18Ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης το πρόγραμμα των αγώνων του Α” ομίλου της Β” φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων 2017/8.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Νεάπολης Θεσσαλονίκης, από το Σάββατο 31 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 4 Απριλίου και οι ομάδες που θα συμμετέχουν είναι οι εξής:

ΓΣ ΕλευθερούποληςΑΣ Διόσκουροι ΚοζάνηςΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

Αιολικός ΒόλουΠΟ Νέων ΜουδανιώνΑΓΣ Ιωάννινων

Το πρόγραμμα

31.03.2018

13:30 Αιολικός Βόλου – ΠΟ Νέων Μουδανιών

15:15 ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης – ΓΣ Ελευθερούπολης

17:00 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΓΣ Ιωάννινων

01.04.2018

14:30 ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης

16:15 ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αιολικός Βόλου

18:00 ΓΣ Ελευθερούπολης – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

02.04.2018

12:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΠΟ Νέων Μουδανιών

14:00 ΣΦΚ ΠΙερικός Αρχέλαος – ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης

16:00 Αιολικός Βόλου – ΓΣ Ελευθερούπολης

03.04.2018

12:00 ΠΟ Νέων Μουδανιών – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

14:00 ΓΣ Ελευθερούπολης – ΑΓΣ Ιωαννίνων

16:00 ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης – Αιολικός Βόλου

04.04.2018

12:00 ΓΣ Ελευθερούπολης – ΠΟ Νέων Μουδανιών

14:00 Αιολικός Βόλου – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

16:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης

Το πρόγραμμα του Πιερικού Αρχέλαου στη Β” φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων 2017-18

Ανακοινώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης το πρόγραμμα των αγώνων του Α” ομίλου της Β” φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων 2017/8.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο Κλειστό Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Επταπυργίου, από το Σάββατο 31 Μαρτίου έως και την Τετάρτη 4 Απριλίου και οι ομάδες που θα συμμετέχουν είναι οι εξής:

ΑΠΣ Ασπίς 2001 ΞάνθηςΑπόλλων ΠτολεμαΐδαςΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

Ολύμπια ΓΣ ΛάρισαςΠΑΣ Γιάννινα

Το πρόγραμμα

31.03.2018

13:00 Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης

14:45 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – Ολύμπια ΓΣ Λάρισας

01.04.2018

15:45 ΠΑΣ Γιάννινα – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος

17:30 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας – Απόλλων Πτολεμαΐδας

02.04.2018

15:30 ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθη – Ολύμπια ΓΣ Λάρισας

17:15 Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΠΑΣ Γιάννινα

03.04.2018

15:30 ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – Απόλλων Πτολεμαΐδας

17:15 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης

04.04.2018

13:00 Ολύμπια ΓΣ Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα

14:45 ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης – ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος