Αθλητισμός

Ανώδυνη πρώτη ήττα!

Γ΄ Εθνική Γυναικών 7η αγωνιστική%ce%ba%ce%b9%ce%bb%ce%ba%ce%b9%cf%83-%ce%bd%ce%b5%cf%86%ce%b5%ce%bb%ce%b5%cf%8319022017-3-610x375
ΑΟ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ – ΝΕΦΕΛΕΣ 3-2
Την πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Γυναικών που όμως δεν τις φρενάρει από το στόχο της ανόδου γνώρισαν οι Νεφέλες Κατερίνης που ηττήθηκαν με 3-2 στο Κιλκίς, στις καθυστερήσεις του αγώνα απέναντι στα κορίτσια του ΑΟΚ
Στο 13′ η Γάτσιου έκανε το 1-0 για τις γηπεδούχες, όμως η χαρά τους κράτησε μέχρι δευτερόλεπτα πριν η διαιτητής σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου μιας και στο 45+΄ ήρθε η ισοφάριση 1-1 από την Παπακώστα με όμορφο πλασέ-τελείωμα πάνω από την τερματοφύλακα Τσαρτσαράκη.
Στο 52′ η Ε.Μιχαηλίδου έβαλε σε θέση οδηγού 1-2 την ομάδα της Κατερίνης αλλά στο 74′ η Ελένη Μουρατίδου ισοφάρισε σε 2-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Στο 90+′ η Γάτσιου μετά από εκτέλεση κόρνερ, με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή νίκησε την Πατσιοδήμου για το τελικό 3-2.
Αξίζει να αναφερθεί ο σοβαρός τραυματισμός στο κεφάλι (κάκωση) της τερματοφύλακα Πατσιοδήμου που επέμενε να συνεχίσει έως το τέλος του αγώνα, η οποία διακομίσθει σε πρώτη φάση στο Νοσοκομείο του Κιλκίς και εν συνέχεια στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης όπου και εισήχθη στην Χειρουργική Κλινική για περαιτέρω παρακολούθηση.
ΑΟ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ (Νίκος Κωτάκης): Τσαρτσαράκη, Πουλιοπούλου, Παρπαρά, Τζιτζίδου, Μουρατίδου, Αναστασιάδου, Βασιλειάδου, Γάτσιου, Καραβασίλη, Φούρναρη, Χατζηγεωργιάδου.
ΝΕΦΕΛΕΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Ντίνος Δαυιδόπουλος): Πατιοδήμου, Πλακίδου, Μιχαηλίδου Π, Παπακώστα, Κουκουστρίκα, Ασσιχίδου, Ναβροζίδου, Μιχαηλίδου Ε, Σκαμπαρδώνη, Τριγωντζή, Ρίζου.