Τα Ολύμπια Νέα

Αθλητισμός

«ΧΡΥΣΟΣ Ο SAKURA ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΟ OLYMPUS JUDO CUP»

!CID__921e92a5-665f-9fc4-bd10-14a26e8a7f7e@yahoo

Με το 15ο Διεθνές Τουρνουά  «Olympus Judo Cup» έκλεισε το Σαββατοκύριακο 31 Μαρτίου και 1 Απριλίου στο Λιτόχωρο, όπου για ακόμη μια χρονιά η οργάνωση των αγώνων ήτανε άψογη, αυτή τη φορά με 5 νέα εντυπωσιακά τατάμι ολυμπιακών προδιαγραφών και το ηλεκτρονικό σύστημα με δυνατότητα δυναμικής επανάληψης περασμένων φάσεων.

Το επίπεδο των αγώνων ήτανε αρκετά υψηλό καθώς αγωνίστηκαν περισσότεροι από 700 αθλητές από 60 συλλόγους, από Βουλγαρία, Κύπρο, Μολδαβία, Σερβία, Σκόπια, Ρουμανία και Ελλάδα.

Οι τζουντόκα του Α.Σ. Sakura Κατερίνης εντυπωσίασαν κατ’ επανάληψη τους θεατές με το επίπεδο και το ήθος που έδειξαν στα τατάμι και τις δυο ημέρες των αγώνων.

Πολλά τα ippon, πολλές οι νίκες από τους ασταμάτητους Κατερινιώτες τζουντόκα που με τις εμφανίσεις τους έφεραν ακόμη ένα κύπελλο στην Κατερίνη.

Κυπελλούχος της διοργάνωσης στέφθηκε ο Sakura, με το κύπελλο να απονέμεται στους προπονητές του συλλόγου, Παπαδόπουλο Βλαδίμηρο, Παπαδόπουλο Ηλία και Τσιλικίδη Γιώργο.

Τα μετάλλια που συγκέντρωσε ο Sakura ήτανε 31, από τα οποία 14 χρυσά, 8 αργυρά και 9 χάλκινα.

Αναλυτικά τα μετάλλια των αθλητών:

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ : ΣΥΝΟΛΟ 14

1. ΤΣΙΛΙΓΓΕΡΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ -32κ.

2.  ΚΕΣΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’ -36κ.

3.  ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ -52κ.

4. ΤΣΑΚΝΑΚΗ ΑΝΝΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ -57κ.

5. ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΝΝΑ – JUNIORS A’ -33κ.

6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ – JUNIORS A’ -30κ.

7. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ – ΠΑΙΔΩΝ Α’ -46κ.

8. ΚΥΒΕΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – ΠΑΙΔΩΝ Α’ -50κ.

9. ΠΡΙΦΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ – ΠΑΙΔΩΝ Α’ -42κ.

10. ΚΕΣΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – JUNIORS B’ -24κ.

11. ΤΡΙΓΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – JUNIORS B’ -39κ.

12. ΜΑΤΣΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – Mini Juniors -18κ.

13. ΤΣΙΛΙΚΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ – Mini Juniors -24κ.

14. ΓΕΛΗΤΣΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – Mini Juniors -24κ.

ΑΡΓΥΡΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ : ΣΥΝΟΛΟ 8

1. ΠΕΠΟΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ -44κ.

2. ΑΒΒΑΚΙΑΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ -57κ.

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΠΑΙΔΩΝ Α’ -34κ.

4. ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΟΥ ΛΑΡΙΣΑ – JUNIORS A’ -45κ.

5. ΚΑΛΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – JUNIORS Β’ -33κ.

6. ΚΑΡΑΒΑΝΤΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – JUNIORS Β’ -39κ.

7. ΚΑΡΑΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – JUNIORS Α’ -45κ.

8. ΤΟΣΟΥΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ – JUNIORS Β’ -18κ.

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ : ΣΥΝΟΛΟ 9

1. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΠΑΙΔΩΝ Α’ -38κ.

2. ΑΒΒΑΚΙΑΝ ΠΕΤΡΟΣ – ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ – ΠΑΙΔΩΝ Α’ -66κ.

3. ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΑΡΘΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’ -48κ.

4. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ Β’ -57κ.

5. ΤΖΕΜΗ ΜΕΛΑΝΗ – JUNIORS Α’ -45κ.

6. ΜΠΑΓΚΛΑΡΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ – ΕΦΗΒΩΝ -66κ.

7. ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΕΦΗΒΩΝ -81κ.

8. ΛΥΧΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -  JUNIORS B’ -24κ.

9. ΛΙΑΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – JUNIORS Β’ -33κ.

www.facebook.com/sakuragreece